خیابون ، شور و تلاش زندگی

پایگاه اطلاعات علمی ، فرهنگی ، تجاری

خیابون ، شور و تلاش زندگی

پایگاه اطلاعات علمی ، فرهنگی ، تجاری

خیابون ، شور و تلاش زندگی

ضمن خوش آمدگویی به دوستان و میهمانان گرامی به اطلاع می رساند در این سایت اطلاعات بروز علمی ، تجاری ، فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف عرضه گردیده و گفتمان های مربوطه در این مکان پیگیری و به بحث گذاشته می شود.

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پیام های کوتاه
نویسندگان
پیوندهای روزانه
آخرین نظرات

لوله پوش فیت چیست؟

Adminstartor | سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۹، ۰۶:۳۴ ق.ظ

لوله و اتصالات فشاری، ارتجاعی یا لوله پوش فیت نوعی لوله می باشند که به راحتی برداشته شده یا قابلیت اتصال سریعی دارند که این امکان را فراهم می کنند که لوله های آب به صورت ذاتی و بدون استفاده از ابزار لوله کشی دیگری (معمولا ابزارهایی برای برش لوله به طول مورد نظر و حذف بخش های غیر ضروری، مورد نیاز است) قابل استفاده می باشند.

لوله پوش فیت چیست 1

این اتصالات با عملکردی مشابه با روش لوله های معمولی کار می کنند، اما یک حلقه انعطاف پذیر در دور خود برای محکم کردن دارند و یک حلقه دستگیره برای نگه داشتن لوله (احتمالا جفت) در محل نیز دارا می باشند.

در لوله های فلزی، یک شیار برای نگه داشتن لوله در محل لازم است. در لوله پوش های فیت، لوله در اطراف حلقه اتصال تغییر شکل می دهد.

لوله پوش های فیت اخیرا در مراکز فروش ابزار فروشی به آسانی قابل دسترسی هستند و به راحتی نیز قابل استفاده می باشند. در مقایسه با لوله های CPVC و PVC، و لوله های مسی که با استفاده از یک مشعل باید به هم متصل شوند، لوله پوش های فیت به راحتی قابل استفاده هستند و نیازی به مهارت خاص و یا هیچ مشعل یا حلال های خطرناکی ندارند.

اتصال به این لوله از طریق یک سری حلقه های فلزی در داخل لوله کار می کند که به راحتی لوله ها را به لوله دیگری متصل می کند. حلقه های نئوپرن دایره ای که در داخل لوله پوش فیت وجود دارند، موجب سفت و محکم کردن لوله ها به هم را داشته و در برابر جریان آب نیز، ضد آب می باشند.

لوله پوش فیت چیست 2

مطالعات نشان داده اند که این اتصالات دوامی مناسبی دارند و می توان آنها را در لوله های داخل دیوار و انتهای سقف پنهان کرد.

هنگام استفاده از لوله برای نصب یا تعمیرات جدید، در عوض استفاده از لوله های CPVC، PEX یا مس، استفاده از لوله پوش فیت مناسب، سریع و ساده ترین راه ممکن می باشد. حتی لوله پوش فیت های پی وی سی مناسبی وجود دارد که می توان از آنها برای رفع سریع و آسان نشتی استفاده کرد.

لوله پوش فیت با نام های تجاری مختلفی تولید می شوند، که هر کدام از آنها تفاوت ظاهری اندکی با هم دارند. اما در عین حال تمام لوله پوش های فیت دارای یک ساختار داخلی مشابه هستند که به آنها اجازه می دهد تا زمانی که داخل یک لوله قرار داده می شوند یک اتصال محکم را ایجاد کنند.

مزایای استفاده از لوله پوش فیت

 • سرعت اتصال با استفاده از لوله پوش فیت شاید بزرگ ترین مزیت آن باشد. شما در شرایط اضطراری، به راحتی می توانید یک لوله را با قرار دادن لوله پوش فیت روی آن، لوله را تعمیر کرده و یا بپوشانید.
 • اتصالات لوله پوش فیت یک راه عالی برای ایجاد اتصال بین لوله ها بدون نیاز به لحیم کاری یا استفاده از گیره های اتصال و یا چسب است.
 • هنگام استفاده از لوله پوش فیت مناسب، لازم نیست که لوله ها کاملا خشک شوند. این امر برعکس لوله های CPVC و PVC است که قبل از چسباندن حلال باید کاملا خشک باشد؛ یا لوله های مس، که همچنین باید قبل از لحیم کاری با یک مشعل خشک شوند.
 • لوله پوش فیت با جنس های مختلف و برای انواع مختلفی از کاربردها، موارد استفاده هستند. و تقریبا تمام انواع لوله پوش فیت برای انواعی از کاربردها طراحی شده اند.
 • خطوط تولید لوله پوش فیت برای اتصال لوله ها شامل انواع اتصالات مختلفی و در اندازه های متنوع می باشند که برای هر کاربردی که تصور کنید، وجود دارند.

لوله پوش فیت چیست 3

 • این اتصالات به راحتی برداشته می شوند تا بتوانند در صورتی که مورد نیاز هستند، مورد استفاده قرار گیرند. حتی اگر اتصال لوله پوش فیت به عنوان لوله کشی ثابت موقت در نظر گرفته شده باشد، آن را می توان مورد استفاده قرار داد و سپس به راحتی از لوله خارج کرد.

نکاتی برای استفاده از اتصالات لوله پوش فیت

 • هنگام استفاده از لوله پوش فیت، اطمینان حاصل کنید که در انتهای لوله آسیب و سوراخی وجود ندارد. چرا که این می تواند به حلقه داخلی لوله پوش فیت آسیب برساند و اتصال بهینه را به خطر بیندازد.
 • اطمینان حاصل کنید که لوله پوش فیتی که خریداری می کنید برای استفاده مورد نظر شما می باشد. برچسب های روی بسته باید به شما در مورد نوع مصرفی این لوله پوش فیت را به شما بگوید.
 • دستورالعمل ها و توصیه های روی بسته را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که لوله پوش فیت شما سالم و ایمن نصب می شوند.
 • یک ابزار برای برداشتن نوع خاصی از لوله پوش فیت وجود دارد. این ایده خوبی است که این ابزار دستی مفید را داشته باشید، حتی اگر قصد دارید که از لوازم لوله پوش فیت به طور دائمی استفاده کنید.

چگونگی استفاده از لوله پوش فیت

اتصالات لوله پوش فیت، احتمالا ساده ترین اتصالات لوله کشی مورد استفاده می باشند، که هیچ ابزار خاصی برای ایجاد مفصل در لوله ها توسط آنها لازم نیست، اگر چه هنگام برش لوله، حلقه "O" شکل موجود در داخل لوله پوش فیت می تواند به راحتی آسیب ببیند، به همین دلیل باید توجه ویژه ای به آن شود و استفاده از روش های برش مورد استفاده برای سایر لوله ها از قبیل قطعه لوله های مسی و لوله های پلاستیکی مخصوص برای لوله پوش فیت ایده آل و مناسب نیست، زیرا این روش ها می توانند به راحتی به حلقه "O" شکل داخل لوله پوش فیت آسیب برسانند و آن را بشکنند.

لوله پوش فیت مفصلی یا کمانی 

لوله پوش فیت چیست 4

این لوله پوش فیت باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد و قبل از استفاده از لوله کرومی، صفحه کرومی باید از لوله خارج شود

لوله پوش فیت چیست 5

لوله پوش فیت پلاستیکی

لوله پوش فیت مناسب را می توان در جنس های مسی و یا پلاستیکی نیز استفاده کرد، اما نباید از آنها برای لوله های کرومی استفاده کرد، زیرا حلقه های اتصالی آنها به اندازه کافی قوی نیستند تا کروم را بگیرند. برای اتصال دو لوله کرومی به هم، توصیه می شود که از لوله پوش فیت کرومی نیز استفاده شود،

اگر چه هیچ ابزار خاصی برای نصب لوله پوش فیت لازم نیست، اما برخی از آنها نیاز به استفاده از ابزارهایی دارند تا بتوانند اتصالات را از لوله خارج کنند. برای مثال برند لوله پوش فیت cuprofit® نیاز به ابزار خاصی برای نصب دارد و برند HEP20® نیز نیاز به یک وسیله برای حذف حلقه از لوله فولادی ضد زنگ داخل لوله دارد. اما مارک Speedfit® نیاز به هیچ ابزاری برای نصب اتصالات ندارد.

 ما برای شما به طور کلی روش استفاده از یک لوله پوش فیت را به صورت مرحله به مرحله شرح داده ایم:

لوله پوش فیت چیست 6

در مرحله اول با برش لوله به طول صحیح و با استفاده از ابزار برش لوله شروع کنید 

یک سر لوله به انتهای لوله بریده شده اضافه کنید. شکل های مختلف لوله های پلاستیکی دارای سرهای مختلف هستند، شما باید اطمینان حاصل کنید که از موارد صحیح برای لوله ای که استفاده می کنید، انتخاب می کنید.

لوله های مس نیازی به وارد کردن سر لوله ندارند.

لوله پوش فیت را در کنار اتصال مورد نظر خود نگه دارید و سپس آن را با استفاده از یک قلم نوک تیز یا مشابه آن علامت بزنید تا بدانید که تا چه حد قرار است وارد لوله شود. لوله پوش فیت به آسانی می شکند اگر لوله به طور کامل به داخل محفظه فشار آن قرار نگیرد.

در این مرحله لوله را به طور کامل به درون لوله پوش فیت فشار دهید، این اتصالات خاص دارای یک مکانیسم قفل و پیچ می باشند، بنابراین قبل از قرار دادن لوله در داخل آن، اتصالات را به صورت دستی سفت کنید.

لوله پوش فیت چیست 7

هنگامی که لوله به طور کامل وارد لوله پوش فیت شد و در محل مناسب قفل شد، می توانید اتصالات و لوله را برای اطمینان از آن که به درستی درون هم قرار گرفته و فیت شده است، بکشید. هنگامی که لوله شما به داخل حلقه فولادی ضد زنگ موجود در داخل لوله پوش فیت گرفتار شود، غیر ممکن است بتوانید لوله را بیرون بکشید، بدون اینکه با استفاده از دستگاه مکش، پیچ قفل شده را باز کنید و کشوی پلاستیکی آن را به سمت لوله بکشید.

برای باز کردن و حذف لوله پوش فیت، با کشیدن آن، قفل شدن پیچ داخل آن را از بین ببرید، سپس گردن آن را به طرف اتصال لوله از بیرون بکشید، تا بتوانید لوله درون آن را آزاد کنید.

 • Adminstartor

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی